PASS workshops and office hours will be held virtually via Zoom. Facilitators will be sharing Zoom meeting information with their class. For any questions, please email pass@carleton.ca

PASS Workshop and Office Hour Schedule

Course

Facilitator

Workshop #1

Workshop #2

Office Hour

BIOL 1104 AB Rebecca Prowse Monday 3:05pm-4:25pm Thursday 4:35pm-5:55pm Tuesday 4:35pm-5:25pm
CGSC 1005 B Samaia Aidroos Monday 1:05pm-2:25pm Tuesday 6:05pm-7:25pm Tuesday 2:05pm-2:55pm
CHEM 1002 A Taliah Hyjazie Monday 6:05pm-7:25pm Thursday 6:05pm-7:25pm Monday 2:35pm-3:25pm
CIVE 2101 A Jordan Stanfield Monday 5:35pm-6:55pm Tuesday 11:35am-12:55pm Tuesday 4:35pm-5:25pm
COMS 1002 AB Breanna Stephney Tuesday 11:35am-12:55pm Wednesday 6:05pm-7:25pm Monday 1:35pm-2:25pm
COMS 1002 C Matthew Shaw Tuesdays 11:05am-12:25pm Thursday 11:05am-12:25pm Monday 5:35pm-6:25pm
CRCJ 1000 C Arden Day Monday 11:35am-12:55pm Tuesday 6:05pm-7:25pm Monday 6:05pm-6:55pm
CRCJ 1000 D Bronwyn Roberts Monday 3:05pm-4:25pm Tuesday 6:05pm-7:25pm Wednesday 3:05pm-3:55pm
ECON 1001 E Ana Vukadin Monday 2:05pm-3:25pm Thursday 11:35am-12:55pm Monday 11:35am-12:25pm
ECON 1002 A Ana Vukadin Monday 12:35pm-1:55pm Thursday 4:35pm-5:55pm Thursday 1:05pm-1:55pm
ECON 1002 BV Elisabeth Guthrie Wednesday 3:05pm-4:25pm Thursday 11:35am-12:55pm Friday 1:05pm-1:55pm
ECON 1002 C Ana Vukadin Thursday 3:05pm-4:25pm Friday 1:05pm-2:25pm Thursday 2:05pm-2:55pm
ECON 1002 D Lauren Pesce Monday 11:35am-12:55pm Thursday 3:05pm-4:25pm Monday 4:05pm-4:55pm
ECOR 1042 BCDEFG Sara Shikhhassan Tuesday 4:05pm-5:25pm Wednesday 5:35pm-6:55pm Thursday 11:35am-12:25pm
ECOR 1044 BCEF Mieke Wilkinson Monday 4:35pm-5:55pm Tuesday 2:35pm-3:55pm Wednesday 1:05pm-1:55pm
ECOR 1046 BCDEFG Zachary Meunier Monday 6:05pm-7:25pm Thursday 11:35am-12:55pm Thursday 6:05pm-6:55pm
ECOR 1048 BCEF Oyindamola Fadero Tuesday 12:05pm-1:25pm Wednesday 6:05pm-7:25pm Wednesday 12:05pm-12:55pm
ELEC 2507 AB Seneli Seneviratne Monday 5:35pm-6:55pm Tuesday 1:05pm-2:25pm Monday 11:35am-12:25pm
ELEC 2607 A Natalia Valdes Blanco Monday 11:35am-12:55pm Thursday 5:35pm-6:55pm Wednesday 12:35pm-1:25pm
ELEC 3105 C Sean Kirby Tuesday 5:35pm-6:55pm Wednesday 2:35pm-3:55pm Thursday 2:35pm-3:25pm
GEOG 1010 B Reona Wilcox Tuesday 12:35pm-1:55pm Wednesday 4:35pm-5:55pm Monday 4:05pm-4:55pm
GEOG 2006 A Francis Goyer-Morley Monday 4:35pm-5:55pm Thursday 11:35am-12:55pm Tuesday 11:35am-12:25pm
LAWS 1001 E Donatella Petitti Thursday 4:35pm-5:55pm Friday 2:05pm-3:25pm Tuesday 12:05pm-12:55pm
LAWS 1002 AD Ajitha Nair Monday 3:05pm-4:25pm Thursday 6:05pm-7:25pm Tuesday 1:05pm-1:55pm
LAWS 1002 B Simone Bardonner Monday 3:05pm-4:25pm Tuesday 4:35pm-5:55pm Tuesday 11:35pm-12:25pm
LAWS 1002 CV Mackenzie Dawson Monday 4:35pm-5:55pm Thursday 11:35am-12:55pm Wednesday 11:35am-12:25pm
MAAE 2101 C Jeremy Hawke Monday 5:35pm-6:55pm Friday 2:35pm-3:55pm Wednesday 5:35pm-6:25pm
MAAE 2202 BC Usman Qureshi Wednesday 2:35pm-3:55pm Thursday 4:05pm-5:25pm Monday 1:05pm-1:55pm
MAAE 2300 DEF Basheer Saleh Monday 5:35pm-6:55pm Thursday 5:35pm-6:55pm Wednesday 4:05pm-4:55pm
MAAE 2400 DEF Johanna Whitehead Wednesday 11:35am-12:55pm Thursday 6:05pm-7:25pm Wednesday 6:05pm-6:55pm
MAAE 3004 C Ben Jelley Monday 1:05pm-2:25pm Tuesday 4:05pm-5:25pm Wednesday 6:05pm-6:55pm
MAAE 3202 C Moise Mwema Wednesday 6:05pm-7:25pm Thursday 4:35pm-5:55pm Friday 4:35pm-5:25pm
MATH 1004 H Seyr Naser Wednesday 6:05pm-7:25pm Thursday 11:35am-12:55pm Wednesday 11:35am-12:25pm
MATH 1007 H Vincenzo Marcantonio Monday 6:05pm-7:25pm Tuesday 12:05pm-1:25pm Wednesday 5:35pm-6:25pm
PHYS 1008 AB David Bell Tuesday 5:35pm-6:55pm Thursday 12:05pm-1:25pm Wednesday 2:35pm-3:25pm
PSCI 2702 A Meghan Burns Wednesday 1:05pm-2:25pm Thursday 6:05pm-7:25pm Wednesday 4:35pm-5:25pm
PSCI 2702 B Hannah Beltran Monday 4:35pm-5:55pm Tuesday 11:35am-12:55pm Monday 1:35pm-2:25pm
PSYC 1002 AB Mehak Abdul Aziz Tuesday 4:05pm-5:25pm Wednesday 2:05pm-3:25pm Monday 6:05pm-6:55pm
PSYC 1002 HN Tadi Hondonga Wednesday 1:05pm-2:25pm Thursday 1:05pm-2:25pm Monday 12:05pm-12:55pm
PSYC 2002 B Jill Turner Tuesday 2:35pm-3:55pm Wednesday 1:05pm-2:25pm Thursday 12:05pm-12:55pm
PSYC 3000 AB Anamarie Gennara Tuesday 3:05pm-4:25pm Wednesday 4:05pm-5:25pm Tuesday 11:35am-12:25pm
PSYC 3000 C Bonn Steger Monday 4:35pm-5:55pm Thursday 5:35pm-6:55pm Friday 2:35pm-3:25pm
PSYC 3000 DE Olivia Bussey Tuesday 11:35am-12:55pm Wednesday 4:35pm-5:55pm Friday 12:05pm-2:25pm
SOCI 1002 B Arden Innis Monday 11:35am-12:55pm Thursday 4:35pm-5:55pm Tuesday 1:35pm-2:25pm
SYSC 2006 D Alec Bales D’Cruze Monday 3:05pm-4:25pm Wednesday 5:35pm-6:55pm Monday 5:05pm-5:55pm
SYSC 3600 D Lucia Spagnuolo Monday 11:35am-12:55pm Tuesday 6:05pm-7:25pm Wednesday 1:35pm-2:25pm